Opt metri cubi de material lemnos și o autoutilitară, confiscate de polițiștii din Flămânzi

Opt metri cubi de material lemnos și o autoutilitară, confiscate de polițiștii din Flămânzi

Polițiștii din Flămânzi au confiscat opt metri cubi de material lemnos, transportat fără documente de către un tânăr din județul Suceava, în urma unui control.

Acesta a fost depistat pe drumul public, din comuna Copălău, în timp ce se deplasa cu o autoutilitară în care avea materialul lemnos, însă fără a fi insotit de documente legale de proveniență sau transport. 

Polițiștii au întocmit dosar penal pentru infracțiunea de transportul materialului lemnos neînsoțit de aviz de însoțire sau fără proveniență legală. 

Totodată, autoutilitara cu care transporta lemnele a fost indisponibilizată.

Stirea anterioara

Pompierii solicitați după ce s-a simțit miros de gaz într-un apartament din Botoșani

Stirea Urmatoare

Arestat preventiv pentru încălcarea obligațiilor impuse de controlul judiciar

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.ziarebotosani.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Stiri similare din None