Colegiul Naţional „A.T.Laurian” a câştigat etapa judeţeană a „Cupei Demolay 2012″

Colegiul Naţional „A.T.Laurian” a găzduit, pe 12 mai, Concursul National de sah “Cupa Demolay 2012″ – etapa judeteana. S-au jucat şase runde sistem turneu, tur-retur. Timp de joc o ora pentru fiecare echipa.

Rezultatele finale:

Locul I : C.N. „A.T. Laurian” Botosani

Locul II : C.N. „Grigore Ghica” Dorohoi

Locul III : Liceul Teoretic „N. Iorga” Botosani

Echipa participanta de la C.N. „A.T. Laurian” a fost formata din elevii Atomei Cristian, Melinte Razvan, Popovici Stefania, Amititicai Marian. Profesor Elena Alecsa.

Echipa C.N „Grigore Ghica” Dorohoi a fost formată din Nistor Paul, Alexa Silviu, Bulgariu Madalina, Busui Matei. Profesor Jiscanu Bogdan.

Echipa Liceului Teoretic „N. Iorga” Botosani” i-a avut pe Covaliuc Andreea, Tituleac

Florentina, Tituleac Eusebiu, Condratou Nechita. Profesor Cislariu Liviu.

Comisia de arbitraj : prof. Diaconu Silvia – Palatul Copiilor, prof. Alecsa Elena – C.N. „A.T. Laurian”

Observatori : prof. Cislariu Liviu, prof. Jiscanu Bogdan

Echipa clasata pe locul I la faza judeteana (C.N. „A.T. Laurian”) va merge in luna august la Concursul National de sah „Cupa Demolay 2012″ – etapa nationala, la Olanesti, judetul Valcea.

Pentru al doilea an consecutiv luptătorii U20 de la Liceul Sportiv Botoșani sunt lideri incontestabili la nivel național