Acoperișul unei case cuprins de flăcări în această dimineață

Acoperișul unei case cuprins de flăcări în această dimineață

Acoperișul unei case din localitatea Avrămeni a fost cuprins de flăcări, în această dimineață, cel mai probabil, de la un coș de fum neizolat termic față de materialele combustibile.

La caz s-au deplasat, în cel mai scurt timp, pompierii din cadrul Stației Săveni, cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SAJ, precum și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Avrămeni. Aceștia au constatat că ardea acoperișul casei, pe o suprafață de aproximativ 60 de metri pătrați. Pompierii au acționat rapid astfel încât flăcările să nu se extindă la întreaga locuință, dar și la alte construcții și bunuri din gospodărie. Pentru stingerea incendiului și înlăturarea efectelor s-a acționat mai bine de o oră. 

S-au salvat și protejat de foc bunurile din interiorul casei, mai multe construcții din apropiere, un tractor și o mașină.

Stirea anterioara

Șoferii pot fi sancționați la un control în trafic. Cele 3 obiecte care trebuie să se afle obligatoriu în mașină

Stirea Urmatoare

Dorohoi: 175 de ani de istorie a pompierilor și o investiție pentru următoarele generații

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.ziarebotosani.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.