Trimite stirea ta !
ziarebotosani.ro
ZiareBotosani.ro
ZiareBotosani.ro
Nest Dorohoi
Laureații Festivalului-Concurs „Satule, mândră grădină”, Bucecea 2018

Laureații Festivalului-Concurs „Satule, mândră grădină”, Bucecea 2018

Adaugat de: Ziare Botosani
Categorie : Cultura

Festivalul-Concurs Interjudeţean al Cântecului Popular Moldovenesc desfăşurat vineri şi sâmbătă 1-2 iunie 2018 la Bucecea, organizat de Centrul Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Botoşani în parteneriat cu Primăria şi Consiliul Local Bucecea, s-a încheiat, specialiştii stabilind câştigătorii premiilor astfel:

TROFEUL - SĂNDUC VALENTIN – BOTOȘANI

SECȚIUNEA SOLIŞTI VOCALI 9-13 ani
1. GIREADĂ TEODOR-FLORIN - PREMIUL I - comuna Miahi EMINESCU, Botosani
2. GRUMEZA TEODORA-ȘTEFANA - PREMIUL I - Botoșani
3. ȘOBACHI GABRIEL - PREMIUL I - Botoșani
4. AIACOBOAIE SABRINA-MARIA - PREMIUL II - comuna Ibănești, Botoșani
5. AMARIEI VLAD CONSTANTIN - PREMIUL II - Bacău
6. CHIRIAC STANISLAV - PREMIUL II - Ucraina
7. PAVLOVICI ALISIA ANDREEA - PREMIUL III - comuna Răchiți, Botoșani
8. APETRĂRIȚEI DENISA-IULIANA - PREMIUL III - comuna Brăești, Botoșani
9. NEG.REA TEODORA - PREMIUL III - Vatra Dornei, Suceava
10. HOȘTINĂ DENISA-MARIANA - MENŢIUNE - Botoșani
11. BULEU ROXANA-NICOLETA - MENŢIUNE - Probota, orașul Dolhasca, Suceava
12. STRATULAT JESSICA-ALESSANDRA - MENŢIUNE - Galați
13. NĂSTASĂ IOANA CLAUDIA - MENŢIUNE - Bucecea
14. STRĂCHINARIU ELENA-ISABELA - MENŢIUNE - com Curtești, Botoșani

SECȚIUNEA SOLIŞTI INSTRUMENTIŞTI 9 -13 ani
1 GRĂDINARU RALUCA - PREMIUL I - comuna Avrămeni, Botoșani
2 GIREADĂ TEODOR-FLORIN - PREMIUL I - comuna Mihai Eminescu, Botoșani
3 GHEORGHIȚĂ ANDREEA - PREMIUL III - comuna Coțușca, Botoșani
4 VIȚEL COSMIN-ALEXANDRU - MENŢIUNE - comuna Curtești, Botoșani

SECȚIUNEA SOLIȘTI VOCALI 14-18 ANI
1 IFRIM ALEXANDRA - PREMIUL I - sat Mândrești, comuna Vlădeni, Botoșani
2 PRUNDEANU CRINA-GABRIELA - PREMIUL I - comuna Vorona, Botoșani
3 DANDEA MARIA - PREMIUL II - Botoșani
4 IONESCU DANIELA-ALEXANDRA - PREMIUL II - Călinești, Bucecea
5 CORNICIUC ANA-MARIA - PREMIUL III - Rădeni, comuna Frumușica, Botoșani
6 BERTEA DELIA-VALENTINA - PREMIUL III - Giurgești, com. Vulturești. Suceava
7 ANTOCE IULIANA - MENŢIUNE - comuna Lunca, Botoșani
8 ANICULĂESEI PATRICIA-MARIA - MENŢIUNE - Fălticeni, Suceava
9 CIOBANU MĂDĂLINA - MENŢIUNE - T. Vladimirescu, comuna Avrămeni, Botoșani
10 TODIRIȘCĂ SABRINA-FLORENTINA - MENŢIUNE - Sarafinești, comuna Corni, Botoșani
11 VICOVAN CONSTANTIN - MENŢIUNE - Ucraina
12 DRUC MARCELA - MENŢIUNE - R. Moldova

SECȚIUNEA SOLIŞTI INSTRUMENTIŞTI 14 -18 ani
1 MARICIUC ANDREI ALEXANDRU - PREMIUL I - comuna Avrămeni, Botoșani
2 ROBA VLĂDUȚ - PREMIUL I - Suceava

SECȚIUNEA SOLIȘTI VOCALI 19-39 ANI
1 COJOCARIU DIDI-IONUȚ - PREMIUL II – oraș Salcea, Suceava
2 ASĂVOAIE MIHAI-LIVIU - PREMIUL III - comuna Hânțești, Suceava

ZiareBotosani.ro

ZiareBotosani.ro

Cultura: Alte articole din Botosani