Nest Dorohoi
Victorie pe teren propriu pentru FC Botoșani împotriva celor de la FC Voluntari

Adaugat de: Ziare Botosani
Categorie : Sport

FC Botoșani a învins, sâmbătă seară, 20 iulie 2019, cu scorul de 4-1 (2-1) pe FC Voluntari, în primul meci de pe teren propriu.

Golurile echipei botoșănene au fost marcate de Miron (minutul 20) Balaur (minutul 27 – autogol), Ashkovski (minutul 61), Papa (minutul 90), iar pentru echipa adversă a înscris Laidouni din penalty.

După două partide, FC Botoșani acumulează patru puncte în clasament, situându-se, provizoriu, pe locul al doilea al clasamerntului.

Echipele de start:
FC Botoșani: E. Pap - Haruț, Miron, Chindriș, Soleidis - E. Papa, J. Rodriguez - Golofca, Ongenda, Ș. Ashkovski - Ofosu.
Antrenor: Marius Croitoru
Rezerve: Cimpanu - Corban, Hankic, Pițian, Țigănașu, Ebenhofer, Holzmann

FC Voluntari: Mitrev - Ricardinho, I. Balaur, Armaș, A. Vlad - Căpățînă, Gorobsov - C. Costin, Laidouni, I. Gheorghe - G. Deac.
Antrenor: Cristiano Bergodi
Rezerve: Rîmniceanu - C. Achim, M. Leasă, A Belahmeur, V. Mihalcea, A. Stoica

Sport: Alte articole din Botosani