FCM Dorohoi(VIDEO-FOTO): Meci dezastruos împotriva celor de la CSM Râmnicu Sărat

FCM Dorohoi a disputat Vineri, 9 septembrie, al doilea meci pe teren propriu, împotriva celor de la CSM Râmnicu Sărat. Comform estimărilor făcute de către jandarmerie, tribune au fost aproximativ 900 de oameni entuziaști care au venit să susțină echipa dorohoiană.

Iată echipele de start:

FCM Dorohoi: Afloarei Liviu, Ștefănuci Cosmin, Luca Gabriel, Orășanu Leonard, Dîrvariu Marius, Iordache Corneliu, Porfireanu Andrei, Matei Cosmin, Ștefan Nicolae, Irimia Vasile, Maxim George.

CSM Râmnicu Sărat: Costel Tudor, Florin Răpiteanu, Marius Tîrîlă, Ionuț Vișan, Sergiu Ghițulescu, Mihai Rentea, Alexandru Vlaicu, Sorin Bodac, Adison Do. Nascimento Medeiros, Alin Nica, Valentin Lungaci.

Dorohoienii au început partida furtunos, având o mare ocazie chiar din primul minut când mingea a lovit bara transversală, printr-un șut expediat de Orășanu Leonard (Mara). Golul a venit în minutul 8 când FCM Dorohoi a marcat prin Vasile Irimia, cu o lovitură de cap în urma executării unei lovituri de colț. Ocaziile au continuat să apară, jocul devenind foarte incitant. În minutul 13 dorohoienii au ratat o bună ocazie de a majora scorul dar portarul oaspeților s-a opus, respingând in corner. După jumătatea primei reprize, CSM Râmnicu Sărat, a început să iasă din apărare devenind foarte ofensivă, ca drept dovadă oaspații ratează prima lor ocazie de gol în minutul 28, iar în minutul 33 au avut un gol anulat pe motiv de offside.

Puțin după începerea reprizei a doua, mai precis în minutul 55 Adison Do. Nascimento Medeiros de la CSM Râmnicu Sărat, a înscris golul egalizator. După doar 3 minute, în minutul 58, FCM Dorohoi ratează o mare ocazie. CSM Râmnicu Sărat a rămas în ofensivă și a ratat două ocazii mari în minutele 61 respectiv 68, iar în minutul 71 a reușit să înscrie prin Valentin Lungaci, golul de 1-2, reducând tribuna la tăcere. După acest gol, jocul s-a mutat în jumătatea dorohoiană iar Adison Do. Nascimento Medeiros a reușit dubla, ducând scorul la 1-3, moment în care o parte dintre spectatori s-au ridicat si au parăsit tribunele.

În tribune, printre susținătorii FCM-ului s-au aflat și patronul Victor Mihalachi, deputatul Andrei Dolineaschi, primarul Dorin Alexandrescu și viceprimarul Sorin Alin Clim.

Sursa: DorohoiNews.ro

Stirea anterioara

Mesteci gumă zilnic? Iată ce poţi păţi

Stirea Urmatoare

Atenție! Nova Apaserv va restricționa furnizarea apei din cauza unei avarii produse la Leorda. Vezi detalii!

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.ziarebotosani.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.