FC Botoşani: Înfrângere la limită suferită pe teren propriu 1-2 (0-0)

FC Botoşani a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, de Clubul Sportiv Municipal Studenţesc Iaşi cu scorul de 1-2. La pauză scorul a fost de 0-0, FC Botoşani evoluând în repriza secundă cu un jucător în minus după ce Văscan a primit cartonaş roşu în min. 45. Formaţia ieşeană a deschis scorul în repriza a doua, în min. 50 prin Straton, iar în min.62 FC Botoşani egalează prin Matei, care a executat o lovitură de la 11 metri. Cinci minute mai târziu, respectiv în min. 67, Tudor marchează al doilea gol pentru CSMS Iaşi. Au mai fost eliminaţi din teren Tincu, în min. 71 şi Bădic, în min. 76, ambii din formaţia ieşeană după ce au primit câte două cartonaşe galbene, scrie botosaninews.