CRONICA | Callatis Mangalia – FC Botosani 3-2 (1-2).| RUSINE pentru Popescu in fata codasei

Meciul de sambata (ora 11:00) dintre codasa Callatis Mangalia si FC Botosani poate fi urmarit in direct la TV pe postul Neptun TV, care se receptioneaza si pe internet pe site-ul statiei.

.

Callatis Mangalia – FC Botosani… 3:2

locul 16 - locul 7

Au marcat: Poverlovici – autogol (15), Doicaru (73), Cogali (80) |  Vascan (5, 10)

Spectatori: 500

Vreme: friguroasa

Teren: modest (putin noroios)

Arbitri: Dan Costin (Călăraşi), Marchidanu Marius (Brăila), Teodor Cătălin (Brăila)

Observatori: Deaconu Marian (Ploieşti), Nedelcu Leonida (Buzău)

Homneac

Rezerve: Prisacă – Cip. Dinu, M. Bordeianu, Chişu, Ed. Sandu, Boroştean, Saint Clair

_________

Callatis: Neagu – Samson, Răvoiu, Damian, Evdochim, Cogali, Cojenel, Huzuneanu, Bardu (cpt.), Bolat, Ad. Crăciun

Rezerve: L. Marin – Miron, Floricel, I. Florea, Kamara, Doicaru, Şt. Iordache

Antrenor: Mugurel Cornăţeanu

Accidentati: Flavius Chișu (probleme genunchi), Nicolai Rudac (entorsa – sta 1 saptamana), Marius Matei (nerefacut)

_________

• MECI -LIVE |  FAZE IMPORTANTE
  • min 5 ~ 0-1 – GOL PENTRU FC BOTOSANI | CentrareVali  Bordeanu (corner)… Poverlovici a recentrat-o cu capul si Vascan a sutat de la 10 metri in plasa.
  • min 8 ~ OCAZIE FC – Sut Vali Bordeanu 25 de metri lateral stanga, dar portarul a scos-o in corner
  • min 10 ~ 0-2 – GOL PENTRU FC BOTOSANIVascan a inscris cu calcaiul, dupa un corner batut de Juninho
  • min 15 ~ 1-2 -  GOL PENTRU CALLATIS | Poverlovici si-a dat autogol, dupa o neintelegere cu Curileac.
  • min 18 ~ OCAZIE FC : Juninho a executat bine o lovitura libera de la 20 m lateral stanga.. Portarul respinge greu
  • min 30 ~ Callatis Mangalia domina de cateva minute, incercand sa egaleze. Fara ocazii mari. Desi a inceput mai bine FC -ul, intampoina ceva probleme cu codasa.
  • min 40 ~ MECI DE UZURA la mijlocul terenului. Ambele echipe lupta surd pentru minge pe un teren putin noroios. Nu au fost ocazii.
  • min 45 ~ FINAL DE REPRIZA 1-2. | FC Botosani conduce cu 2-1, dupa un inceput senzational de MECI in care a punctat de 2 ori prin Vascan in urma a 2 cornere . Dupa autogolul lui Poverlovici (15) jocul botosaneninlor a scazut, iar Mangalia a avut cateva faze de atac fara niciun rezultat.

________

• min 60 ~ FC Botosani a inceput mai slab mitanul secund si gazdele atac de acteva minute bune. Presiune la poarta lui Curileac. Deocamdata fara ocazii mari.
  • min. 64 ~ BARA Callatis ~ Bardu reia cu capul din interiorul careului dar mingea izbeşte bara
  • min. 68 ~ Boroştean şutează din lovitură liberă dar goalkeeperul gazdelor respinge
  • min 70 ~ MECI DE UZURA (teren putin  greu), Callatis ataca pozitional, iar FC Botosani se apara organizat
  • min 73 ~ 2-2 ~ GOOOL PENTRU CALLATIS | Doicaru transforma un penalty, dupa un fault aiurea lui ATUDOREI
  • min. 80  ~ 3-2 – GOL PENTRU CALLATIS | Cogali duce scorul la 3-2.  Minge aruncata in careu , scoasa  la sut in spate si gol de la 16 metri.
  • min 85 - OCAZIE SANT CLAIR, dar sut peste din 10 metri
  • min 90 ~ Fanionul mai are un “cap” peste poarta din 6 metri.
  • min 90+4SFARSIT ~ 3-2  scor final – RUSINE pentru tehnicianul Marius Popescu, invins de codasa Seriei I.  O repriza secunda mult mai buna facuta de gazde, care au atacat pozitional si pana la urma au castigat, dupa 2 goluri muncite.

Stirea anterioara

Mesteci gumă zilnic? Iată ce poţi păţi

Stirea Urmatoare

Exercițiu de amploare a pompierilor din Botoșani, Dorohoi și Săveni. Misiuni de salvare în cazul unor incendii

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.ziarebotosani.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.