Trimite stirea ta !
ziarebotosani.ro
ZiareBotosani.ro
Nest Dorohoi
AMICAL | FC Botosani – Callatis Mangalia 3-1 (2-1) | Au marcat: Chisu (2) si Vrabie

Adaugat de: Ziare Botosani
Categorie : Sport

Echipa pregatita de Marius Popescu a sustinut in aceasta dimineata la Campulung  incepand cu ora 10:30, cel de-al patrulea amical al verii in fata lui Callatis Mangalia (liga 2), partida pe care a castigat-o cu 3-1 (2-1).

FC Botosani – Callatis Mangalia….. 3-1 (2-1)

Au marcat: Chisu (2), Vrabie

FC Botosani: Rohetki - Patache, David, Atudorei, Acsinte - Borostean, Vasvari, Bordeanu, Chisu - Matis, Homneac. Antrenor Marius Popescu. Au mai jucat: toti jucatorii inclusiv cei 3 straini.

_________

Chisu, vedeta fanionului (2 goluri)

Unul dintre cei mai activi jucatori din partida cu Callatis Mangalia  (3-1) a fost Alexandru Chisu (ex- Seso Campia Turzii), care a inscris 2 goluri, in timp ce al treilea gol a fost un autogol, la care a contribuit decisiv Vrabie.

_________

Marius Popescu e multumit de atitudinea jucatorilor: “Primele 50-60 de minute au fost ale noastre”

Un joc echilibrat  am inceput mai bine, avand cateva ocazi importante. Callatis o echipa organizata si buna , dar primele 50-60 minute au fost de partea noastra. Toti jucatori au avut o atitudine foarte buna si multi dintre ei sunt in crestere de forma a spus Marius Popescu, pentru Botosaneni.ro

_________

Noua achizitie Ciprian Dinu n-a jucat nici un minut.

Fundasul Dinu (ex-Sageata Navodari) a ajuns aseara in cantonament la Campulung, insa n-a jucat nici un minut ! El de azi intra in programul normal al echipei”, a spus directorul executiv Dumitru Branza, pentru Botosaneni.ro.