Incendii izbucnite în două localități din județ din cauza coșurilor de fum necurățate
Incendii izbucnite în două localități din județ din cauza coșurilor de fum necurățate
Casele a două familii din localitățile Păun și Broșteni au fost în pericol, în ultimele ore, din cauza unor incendii izbucnite în jurul coșurilor de fum.
Dacă la Broșteni a ars funinginea depusă pe pereții interiori ai coșului de fum, la Păun flăcările au distrus aproximativ cinci de metri pătrați din acoperișul casei.
Pentru stingerea incendiilor au acționat echipaje din cadrul Gărzilor de Intervenție Ștefănești și Trușești, cu două autospeciale de stingere, dar și Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență Mihălășeni și Durnești.
La Păun, proprietara casei a suferit un atac de panică. Aceasta a fost preluată de echipajul SMURD și transportată la spital pentru îngrijiri de specialitate.
Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.ziarebotosani.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.