Trimite stirea ta ! redactie@ziarebotosani.ro

DorohoiNews.ro
ZiareBotosani.ro
FC Botoșani merge mai departe în Cupa României după ce a învins cu 2-1 CS Mioveni

Adaugat pe 23 Sep 2015
Categorie : Sport

FC Botoşani s-a calificat în optimile Cupei României după ce a învins cu scorul de 2-1, în după-amiaza zilei de miercuri, 23 septembrie 2015, în deplasare, cu cei de la CS Mioveni.

Boșănenii au deschis scorul în minutul 38 prin Dan Roman, care a înscris din careu după un atac prelungit. În minutul 73, Popa egalează pentru Mioveni, iar Cabrera readuce FC Botoșani în avantaj printr-un gol marcat în minutul 80.

Vezi aici echipa de start a FC Botoşani:

FC Botoşani:  Pleşca - Dimitrov, Miron, Plămadă, Popovici - Bordeianu, Costin, Cabrera - Batin, Roman, Quenten.
CS Mioveni: Croitoru - Negoiţă, Calvin, Stoica, Stan - Răuţă, Mîrzeanu, Galan - Popa, Buhăescu, Ayza.

Sport: Alte articole din aceasta categorie