ZiareBotosani.ro
Petrolul obţine prima victorie a sezonului, 2-1 cu Botoşani

Adaugat pe 14 Aug 2015
Categorie : Sport

Petrolul a cîştigat vineri prima partidă din noul sezon, impunîndu-se în faţa celor de la FC Botoşani, scor 2-1. „Lupii galbeni” au întrerupt seria de rezultate negative şi au trecut pe plus în clasament, după ce au început sezonul cu o penalizare de 6 puncte.

După o primă repriză ştearsă, Vlad Rusu a deschis scorul cu o reluare din alunecare (55). A urmat reuşita lui Varga (64), iar gazdele au scăpat spre victorie, golul lui Dimitrov (80) venind prea tîrziu. Botosanenii au fost aproape de egalare, dar Vasvari a trimis puțin pe lângă poarta lui Pecanha în minutul 86.

Petrolul: Pecanha - Peteleu, Benga, Faugh-Porret, Rippert - Ropotan, Bucşa - Farina, Zoubir, Varga - V. Rusu

FC Botoşani: Iliev - Patache, Plămadă, Cucu, Acsinte - Vaşvari, R. Costin, Cabrera - Brata, Hadnagy, Dimitrov.

Sport: Alte articole din aceasta categorie