Trimite stirea ta ! redactie@ziarebotosani.ro

DorohoiNews.ro
ZiareBotosani.ro
DorohoiNews.ro
Cei mai buni sportivi ai CS Botoşani, premiați într-un cadru festiv la prefectură

Cei mai buni sportivi ai CS Botoşani, premiați într-un cadru festiv la prefectură

Adaugat pe 10 Dec 2015
Categorie : Administratie

Cei mai buni sportivi ai anului 2015 au fost premiați într-un cadru festiv în sala Nicolae Iorga a Instituției Prefectului.

La eveniment au fost prezenţi sportivi, antrenori, oficialităţi ai judeţului şi ai municipiului în frunte cu prefectul Costică Macaleţi şi primarul Ovidiu Portariuc dar şi reprezentanţi ai altor entităţi sportive din Botoşani.

Iată clasamentul celor mai buni sportivi ai CS Botoşani, medaliaţi la Campionatele Mondiale, Europene, Balcanice şi Naţionale:

1. HULPAN SORINA haltere  
-   participare la Campionatul Mondial de Seniori;
-  1loc 4 si 2 locuri 5 la Campionatul Mondial de Juniori;
-  2 medalii aur  si 1 medalie argint la Campionatul European de Juniori I;
-  2 medalii aur Cupa Romaniei Seniori si Tineret.

2. CONSTANTIN NICOLETA haltere
- 2 locuri 4 si 1 loc 5 la Campionatul Mondial de Juniori II;
- 1 medalie bronz si 2 locuri 4 la Campionatul European de Juniori II;
- 8 medalii aur si 1 medalie bronz la Campionatele Nationale de Tineret, Juniori I si Juniori II;
- 1 medalie aur Cupa Romaniei Tineret.

3. POPOVICI ALINA haltere
- 1 medalie bronz  si 1 loc 5 la Campionatul Mondial de Juniori II;
- 2 medalii aur si 1 medalie argint la Campionatul Europen de Cadeti;
- 3 medalii aur, 1 medalie argint si 2 medalii bronz la  Campionatele Nationale de  Juniori I si Juniori II;
- 1 medalie aur Cupa Romaniei Seniori.

4. HEGHES MADALINA  canotaj
- 1 loc 4 in barca de 8+1 la Campionatul Mondial de Juniori I;
- 1 medalie aur in barca de 8+1 la Campionatul European de Juniori I;
- 2 medalii aur, 1 medalie argint si 1 medalie bronz la Campionatele Nationale de Viteza, Fond si Ergometru.

5. OLARU RALUCA  haltere
- 3 medalii aur  la Campionatul Europen de Cadeti;
- 3 medalii aur, 2medalii argint si 2 medalii bronz la Campionatele Nationale de Tineret, Juniori I si Juniori II;
- 1 medalie de aur si 1 medalie argint la Cupa Romaniei  Tineret si Juniori I.

6. BASANCIUC MONICA canotaj
  - 1 medalie aur in barca de 8+1 la Campionatul European de Juniori I;
  - 2 medalii aur, 1 medalie argint si 1 medalie bronz la Campionatele Nationale de Viteza, Fond si Ergometru.

7. IONITA BIANCA haltere
- 2 medalii argint argint si 1 medalie bronz la Campionatul European de Tineret;
- 1 medalie aur si 1 medalie argint Cupa Romaniei Seniori si Tineret.

8. HEGHIS LOREDANA  haltere
- 2 medalii bronz si 1 loc 5 la Campionatul European de Tineret;
- 3 medalii aur la Campionatul National de Tineret;
- 2 medalii aur la Cupa Romaniei Seniori si Tineret.

9. COORDUNEANU ALEXANDRA haltere
- 1 medalie argint si 2 medalii bronz la Campionatul Europen de Cadeti;
- 1 medalie aur si 8 argint la Campionatele Nationale de Tineret, Juniori I si Juniori II;
- 1 medalie aur, 1 medalie argint si 1 medalie bronz la Cupa Romaniei Seniori si Tineret si Juniori I.

10. AGRIGOROIE MARIUS  haltere
- 2 locuri 5 si 1 loc 4 la Campionatul European de Juniori II;
- 2 medalii aur, 6 medalii argint si 2 medalii bronz la Campionatele Nationale de Seniori, Tineret, Juniori I si Juniori II;
- 2 medalii  argint si 3 bronz la Cupa Romaniei Seniori si Tineret si Juniori I.

Sportivi medaliati si clasati in primii 6 la Campionatele Mondiale, Europene, Balcanice si Nationale

11. PITU IONUT radioamatori
12. SEMCIUC MUGUREL canotaj  
13. BEJINARIU FLORIN haltere
14. BULIE BOGDAN canotaj
15. TEODORESEI MIHAELA haltere
16. HUZUM ANDREEA atletism
17. ACIOBANITEI CRISTINA box  
18. HUC CIPRIAN canotaj  
19. HONCIUC VASILICA haltere
20. CIRITEL COSMINA canotaj  

Sportivi medaliati la Campionatele Nationale

21. BARBAZAN TIBERIU lupte Greco-romane
22. ACSINTE IRINA canotaj
23. COTOVANU VLAD lupte Greco –romane
24. BUCU AMALIA canotaj
25. LUNGU ANCA canotaj
26. HORODISTEANU ANDREEA box
27. BALETCHI ALINA canotaj
28. MAFTEI TABITA canotaj
29. MIHAI MUGUREL radioamatori
30. HORODISTEANU FLORIN canotaj
31. TRAIAN COSTINEL lupte Greco-romane
32. ZIGMAN ALEXANDRU lupte Greco-romane
33. CAZACU OVIDIU canotaj
34. CALIN DUMITRU radioamatori
35. LUNGU ALEXANDRA canotaj
36. DUMITRAS TEODORA  IARINA sah
37. JITARIU DARIA badminton
38. DANILA TEOFAN badminton
39. VACARIU GEORGE haltere
40. UNGUREANU ALEXANDRA canotaj
41. LEBADA DAMARIS canotaj
42. HAILA OLIVIAN haltere
43. HALAIDA FLORIN haltere
44. RATA GEORGIANA haltere
45. ROTARIU Maria haltere
46. IVAN ANDREEA haltere
47. ALAZAROIE IONUT haltere
48. STOICA MANUEL lupte Greco-romane
49. MOISA GILBERT lupte Greco-romane
50. STEFANACHE CODRUT lupte Greco-romane
51. STOICA ALFRED lupte Greco-romane
52. SANDU RARES lupte Greco-romane
53. GAVRIL COSMIN lupte Greco-romane
54. ROTARIU DRAGOS badminton
55. MACIUC RAZVAN badminton
56. HRISCA BEATRICE atletism
57. MIRIUTA CONSTANTIN radioamatori

Antrenori care au contribuit la obtinerea medaliilor la Clubul Sportiv Botosani

Atletism
1. Mighiu Dan
2. Ungureanu Mihaela

Box
3. Apetrei Victor Marian
4. Rosu Larisa

Badminton
5. Hriscu Daniel

Canotaj
6. Bulie Iulia
7. Bulie George

Lupte Greco-romane
 8. Asaftei Ion
 9. Grigore Marcel
 10. Apetrei Aurel

Haltere
11. Flamand Mircea
12. Niculita Liliana
13. Drescanu Mihai

Sah
14. Diaconu Mihai

Radioamatorism
15. Calin Dumitru





ZiareBotosani.ro

Administratie: Alte articole din aceasta categorie